Jdi na obsah Jdi na menu
 


15. kouření pod Černou věží

Na 15.kouření pod Černou věží se v sobotu 18.dubna 2015 do salonku hotelu Malý pivovar v Českých Budějovicích sjelo celkem 37 milovníků dlouhého kouře včetně 5-ti žen. Přes drobné komplikace s parkováním (ten den se v centru města konal běžecký závod) se všichni sešli včas a ve dvě hodiny mohl ředitel soutěže Honza Šnokhous zahájit nacpávání, tentokrát tabákem Stanwell Classic. Pokuřování neslo se v přátelském duchu, sem tam přerušovaném objednávkou pití (Budvar 12). V pozdější době už ale bohužel zněly pouze výkřiky s oznámením vyhasnuté dýmky s doplněním, zda je v ní ještě tabák na půl hodiny nebo ne. Čtrnácti soutěžícím se podařilo kouřit déle jak hodinu, dva nejlepší překročili dokonce dvě hodiny. Byl to boj do poslední chvíle. Krásný tuplák pro vítěze si odvezl Štefan German za vynikající čas 2:20:57, stejně jako druhý Břetislav Kotulán sen. (2:01:05) a třetí Břetislav Kotulán jun. (1:56:31). Nejlepší z pořadatelského 1.Dýmkařského klubu královského města České Budějovice byl na pátém místě Jan Vodička s časem 1:42:25, z žen dýmala nejdéle Lenka Rosolová s časem 0:56:50.

Každý soutěžící obdržel krásný diplom a mohl si vybrat z celé řady cen, které dodali každoroční sponzoři.

Kamarádi ze Šumavského Pipe Clubu přivezli do Budějovic jednak krásnou kovovou Černou věž jako dar pořádajícímu klubu a jednak čerstvě upečenou perníkovou Černou věž, kterou za nejrychlejší čas získal Aleš Noha z DK Sušice. Jelikož není na sladké, rozdělil se o ní se všemi účastníky. Tentokrát se podařilo sehnat po ukončení soutěže i všechny Černé věže, pod kterými se u stolů kouřilo.

Poděkování patří i milému a ochotnému personálu hotelu.

Vše nasvědčuje tomu, že se sejdeme i příští rok a tak nezbývá než popřát mnoho zdaru v tréninku a „dlouhý a chladný kouř“.

 

 

Náhledy fotografií ze složky 15. kouření pod Černou věží